Uudised

Perepäev jääb ära!

Peame kurbusega teatama oma väikestele kui ka suurtele fännidele, et sellel aastal jääb Perepäev ära. Ootame Teid muuseumi ekskursioonidele ja ka niisama külla. Kaunist suve!

Eesti Vabadusvõitluse Muuseumi meeskond

 

 

MUUSEUMIÖÖ 2015

MÖÖ programm

Muuseum on lahti alates kella 16.00 kuni järgmise hommikuni, ehk siis avatud kogu öö või kuniks jätkub külastajaid. Igal täistunnil on muuseumis MÖÖ raames külastajal võimalik ette registreerides info@vabadusvoitlus.ee liituda giidiga, kes tutvustab muuseumi eksponaate ja teeb ringkäigu.
Muuseumi territooriumil toimuvad erinevad muusikalised üllatused, kus saab nautida mahedat lõõtspilli meloodiat. Avatud on kohvik, kus saab külastaja omale osta sõdurisuppi ja muud söödavat/joodavat (maksta saab ainult sularahas).
MÖÖ “täheks” meie muuseumis on soomuk BTR, mida on võimalus külastajal oma äranägemise järgi disainida vastavate värvidega, mis on soomuki kõrval olemas. Soomuki peale võib joonistada ning jäädvustada oma muuseumi külastuskäik sest esmakordselt Eestis valmib koostöös külastajatega kunstiprojekt, kus kokku saavad mälestused, head soovid, sõjatehnika oma külmas rahus ning muusika, mida ümbritseb kaunis maikuu öö.

Püsiekspositsioon

Eesti Vabadusvõitluse Muuseumis saad tutvuda 20. sajandi sõjaajalooga. Eesti pärast peetud maa- ja merelahingutega alates Vabadussõjast kuni külma sõja perioodini. Muuseumi ekspositsioonis on sõjatehnikat, relvastust, vormiriideid, aumärke ja palju muud põnevat.
Meie käsirelvade kogu, milles on esindatud 26 riigi relvad, on üks suuremaid Eestis. Meil on muljetavaldav rasketehnika ekspositsioon: tankid, soomukid ja transportöörid, näha saab erineva kaliibriga nii õhus kui ka maapealsete sihtmärkide tabamiseks mõeldud kahureid.
Muuseumis on väljapanekud nii Eesti Vabadussõjas, kui Teises Maailmasõjas võidelnud eesti väeosade kohta. Esindatud on peaaegu kõik sõjaväevormid, mida eesti sõdurid neis sõdades on kandnud. Hoone keldris on suur, erinevatel ajaperioodidel kasutatud käsirelvade kogu. Muuseumi stendidel olevad väljapanekud kajastavad eestlaste osalust möödunud sõdades, sõjasündmusi, meie tuntud sõjaväejuhte ja nende elusaatusi. Samuti on väljapanekute hulgas palju sõjaajalugusid ja sõjas osalenute mälestusi kajastavaid raamatuid, dokumente ja sümboolikat.

Oluline lisainfo

Rasketehnika ekspositsiooni võivad kõik huvlised vaadata ka ilma ette registreerimata. Muuseumi ekskursioonid palume ette registreerida info@vabadusvoitlus.ee või +372 56 206 257.
Vene keeles kell 18.00 ja 20.00

Perepäev koos Artjom Savitskiga

 

20. august 2014. a.kell 12:00 – 20:00

Eesti Vabadusvõitluse Muuseum Lagedil   Muuseumi tee 6, 75303 Lagedi

12.00 Peresid tervitavad Militaarjänes ja Vahva Piraat.
12.15 – 12.30 Näidislahing ja muuseumi hoovis oleva rasketehnikaga tutvumine.
12.30 – 13.30 Kehakinnitamine. Esimesele 300 külalisele on tasuta hernesupp ja jäätis.
13.30 – 14.00 Tsirkuseetendusega esineb Akrobaatikaklubi Twister.
14.00 – 14.45 Muuseumi hoone II korrusel on avatud näitus ja toimub Johannes Tõrsi loeng teemal “Eesti Vabadussõjast kuni taasiseseisvumiseni” (kui huvilisi palju, toimub lisaloeng 14.45-15.30)
14.00 – 15.00 Lastega tegeleb muuseumi hoone I korrusel lõbus Militaarjänes, vaadatakse multifilmi.
14.00 – 16.00 Lastele õues meisterdamise töötoad, tehakse näomaalinguid, glitter tattoosid ning õpetatakse žongleerima.
Lõbus Militaarjänes ja Vahva Piraat korraldavad lastele mitmeid võistluseid ja mänge.
15.00 – 18.00 Huvilistele muuseumi hoone I korrusel sõjaajaloo dokumentaalkaadrid.
16.00 – 17.00 Eesti Vabadusvõitluse Muuseumi juurdeehituse pidulik avamistseremoonia koos Politsei- ja Piirivalveorkestri vaskpillikvintetiga. Lindi lõikab läbi Rae vallavanem Mart Võrklaev.
17.00 – 17.45 Esineb Politsei- ja Piirivalveorkestri vaskpillikvintett.
18.00 – 19.00 ARTJOM SAVITSKI akustiline kontsert.
19.00 – 20.00 Õhtu lõpetavad Erich Krieger ja Are Jaama.

Lisainfot vaata facebookist